Dwa miejsca na podium na zakończenie sezonu kręgle klasyczne

Drugim miejscem niewidomej Karoliny Rzepy i trzecim słabo widzącego Władysława Wakulińskiego w zawodach Pucharu Polski w kręglach klasycznych zakończyli udany tegoroczny sezon reprezentanci KSN Łuczniczka specjalizujący się w kręglach oraz bowlingu.

Przed dwoma tygodniami w Katowicach w podobnych zawodach, lecz w bowlingu, zwycięstwa odniosły Karolina Rzepa i Honorata Borawa. Tym razem w pucharowych zmaganiach w kręglach klasycznych rozegranych w Tomaszowie Mazowieckim na podium stanęła ponownie Rzepa oraz Władysław Wakuliński.

Popularna „Karolcia”, choć skupia się, przede wszystkim, na bowlingu nieźle poradziła sobie w klasyku zaliczając 392 pkt, co dało jej 2 miejsce w kategorii B1 za reprezentantką kraju Mieczysławą Stępniewską (Omega Łódź) - 465 pkt. W tej samej kategorii startowały jeszcze dwie zawodniczki Łuczniczki, uczennice SOSW nr 1 im. L. Braille’a. Katarzyna Świątek z dorobkiem 273 pkt zajęła 6, zaś 7, debiutantka Magdalena Rataj z wynikiem 191.

Wakuliński, wielokrotny reprezentant kraju i medalista MP w kategorii B2 zaliczył 646 pkt co dało mu 3 pozycję za kolegami z reprezentacji Mieczysławem Kontrymowiczem (Warmia i Mazury Olsztyn) – 716 i Stanisławem Fortkowskim (Pogórze Tarnów) – 691.

Z pozostałych reprezentantów naszego klubu Sylwester Dołasiński w kategorii B1 wykulał 383 pkt i zajął 5 pozycję, natomiast 16-letni uczeń „Braille’a Przemek Borkowski w kategorii B3 zaliczył 393 pkt plasując się na 14 pozycji.

Tymi zawodami bowlingowcy i specjaliści od kręgli klasycznych zakończyli sezon 2015. Dla KSN Łuczniczka okazał się bardzo udany. Dwa brązowe medale MŚ Karoliny Rzepy w bowlingu, start Władysława Wakulińskiego w MŚ w kręglach, złote medale bowlingowych mistrzostw Polski i zwycięstwa w Pucharze Polski Rzepy oraz Honoraty Borawy, 4 brązowe medale w drużynowych MP, w których duży udział mieli również Mirosława Malcherek i Arkadiusz Gęstwiński, to najcenniejsze sukcesy. Stałe postępy w bowlingu czyni niewidoma Katarzyna Świątek, triumfatorka z dwumeczu w Katowicach oraz druga w PP. Udany debiut zanotowała trenująca od 2 miesięcy Magdalena Rataj – 3 w PP.

W opublikowanym bowlingowym rankingu PZ Kręglarskiego na pierwszych miejscach plasują się Rzepa (kat. B1) i Borawa (Kat. B3), na drugim Świątek (Kat B1), na 6. Gęstwiński, 7. Malcherek, na 8. Jolanta Szapańska (wszyscy w kategorii B2), zaś na 9 Patryk Iks (kat. B1).

Nowy sezon rozpocznie się w marcu. Pierwsi w szranki o medale staną specjaliści w kręglach klasycznych, których w maju czeka rywalizacja o medale mistrzostw Europy. W czerwcu o tytuły mistrzów kraju powalczą bolwlingowcy. Najlepsi w drugiej połowie sierpnia wystąpią w mistrzostwach świata. Gospodarzem tej imprezy będzie Polska, a rywalizacja rozegrana zostanie w kręgielni w Warszawie. Należy mieć nadzieję, że w tych zawodach nie zabraknie przedstawicieli KSN „Łuczniczka”.

Dodatkowe informacje